Sháníte pořádný off-road? Kupte si Mercedes-Benz třídy G 4×4². Stojí šest milionů korun

0
Mercedes-Benz G500 4x4² Showcar

Některá auta prostě propagaci nepotřebují. Třeba taková Mazda CX-9. Automobilka přiveze pár kousků z ruského trhu, vystaví je na showroomech a bez jakékoliv propagace se vše v pohodě prodá. Platí to také o mnohem luxusnějších a dražších automobilech. Nebo vy jste snad věděli, že brněnský dealer Mercedesu prodal slavné G 63 AMG 6×6? Stejným případem je i jeho nástupce G 500 4×4². Tento terénní speciál automobilka jen tak mimochodem zařadila do ceníku. Takže pak sháníte nějaké úplně jiné informace na téma ceny třídy G a nestačíte se divit. Jinak řečeno, ano, i v ČR si můžete koupit tento terénní speciál.

Levná sranda to ale opravdu není. Přesně řečeno je to druhá nejdražší sranda, jakou si můžete z nabídky pro legendární off-road vybrat. Jestli jste si mysleli, že na samém vrcholu jsou verze AMG, tak to už neplatí. Terénní monstrum totiž stojí více než G 63 AMG a jediné provedení, za které si u Mercedesu naúčtují ještě větší porcí peněz, je G 65 AMG, které je sice prakticky stejně rychlé jako 63 AMG, ale protože má dvanáctiválec, tak stojí dvakrát tolik. Takže, na G 500 4×4² bude potřebovat šest milionů korun.

Za to dostanete auto, které používá osmiválec původem z AMG GT disponující v tomto případě výkonem 422 koní. Z dřívějších prezentací už určitě také víte, že součástí výbavy jsou i portálové nápravy, přepracovaný podvozek, světlá výška 450 mm, gigantická kola a tak dále. Jestli si někdo z vás tohle auto koupí, nezapomeňte nám dát vědět. Rádi vám ho otestujem.