Škoda Fabia R5 Combi: Hodně ostrá čtyřkolka i jako kombík

0

[av_gallery ids=’13006,13007,13008′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Nový tovární speciál automobilky Škoda určený pro závody rallye se jmenuje Fabia R5 a už se také představil v ostré akci. Jenže mladoboleslavská značka se nespokojila se základním hatchbackem a připravila i praktičtější kombi. Tedy praktičtější… Jak se to vezme.

Škoda Fabia R5 Combi je závodní speciál, takže v něm stejně kromě dvou sedadel velmi pravděpodobně nenajdeme nic než bezpečnostní klec. Auto bude používat stejně jako základní hatchback přeplňovanou jedna-šestku, pětistupňovou sekvenční převodovku a pohon všech kol. Nechybí patřičný bodykit a pořádné křídlo.

Tušíte nějaký problém? Máte pravdu. Proč by Škoda stavěla kombík, když už má hotovou Fabii R5 jako hatchback a zájemci o něj se jen hrnou? Důvod je prostý. Příští týden se koná sraz GTI u jezera Wörthersee, což je přehlídka všech možných tuningů modelů koncernu Volkswagen. Škoda se tam vytasí právě s konceptem Fabia R5 Combi.

Zájemci si pak budou moci prohlédnout i opravdovou soutěžní Fabii R5 nebo Fabii přestavěnou na pick-up mladoboleslavskými studenty.