Špionáž: Land Rover už testuje nové Disco

0

[av_gallery ids=’16560,16561,16562′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Land Rover chystá novou generaci velkého SUV Discovery a už začíná s testováním. Lovci špionážních snímků ho načapali na severu Evropy. Ty pak zveřejnil americký server Motorauthority. Zdá se ale, že jde jen o testovací mulu. Dá se totiž očekávat, že nová generace Discovery naváže na úspěšný design modelů Evoque nebo Range Rover.

Z velkého Range Roveru zřejmě bude pocházet i konstrukce. Land Rover chce zjednodušit stavbu svých vozů, střeva velkého Range jsou navíc poměrně dobře navržená a díky hliníku i výrazně lehčí. Proto je to logický krok.

Nová generace vozu bude o něco širší než předchozí model. To naznačují rozšířené oblouky nad koly. Dá se očekávat nasazení povedeného osmistupňového automatu ZF i oblíbených pohonných jednotek TDV6 a TDV8. Systém Terrain Response je samozřejmostí.

Zatím není jasné, kdy se nová generace Land Roveru Discovery objeví na silnicích, nebo alespoň na jakém z autosalonů se představí. Na to je ještě příliš brzy. Odhadujeme ale představení minimálně během příštího roku.

Foto: Motorauthority.com