SsangYong SVI-1: Korejec pokračuje v sérii konceptů

0

[av_gallery ids=’16634,16635′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Vzpomínáte ještě na koncept SsangYong  XUV-1, který se představil na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2011? Před jeho odhalením automobilka zveřejnila podobné obrázky jako nyní. Znamenalo to příslib toho, že se z konceptu vyvine nějaký nový model. Za tu dobu se ale firmě podařilo pustit na silnice jen poměrně vlažně přijaté SUV Korando. V roce 2012 si v ho v Česku pořídili dva zákazníci.

Na dalších výstavách pak následovaly jiné koncepty s podobnými názvy. SsangYong  XIV-2 se objevil loni v Ženevě, e-XIV zase hrál hlavní roli na stánku korejské značky v podzimní Paříži. Nyní se do Ženevy chystá model SVI-1.

Jak má ale automobilka ve zvyku, příliš informací před jeho premiérou nezveřejnila. Víme jen, že zkratka SVI, tedy Smart Interface Vehicle, značí, že auto bude zaměřené na použité technologie na palubě. Půjde třeba o multimediální systém. Něco nám říká, že letos na stánku SsangYongu nebude příliš rušno.