Subaru Forester: další fotky nové generace

0

[av_gallery ids=’16265,16266,16267,16268′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Nové Subaru Forester už známe z prvních oskenovaných snímků z japonského katalogu, na „živých“ fotkách ale působí o poznání lépe. Design není revoluční, ale spíše kombinuje stávající tvary s prvky z nových modelů, zejména XV. Od něj nový Forester přebírá tvary předních světlometů a masku s výraznou chromovanou lištou nesoucí logo. Jiná je i spodní část předního nárazníku a mlhovky. Nejvýraznějším posunem je zakomponování malého čtyřúhelníkového okénka za A-sloupek a zrcátka umístěná na dveřích.  Boky nesou výraznější prolis a blatníky jsou více vystouplé. Zadní partie se změnily jen minimálně, ale koncová světla mají plastičtější provedení s výraznější grafikou opět ve stylu XV.

Interiér, který jako by XV z oka vypadl, už byl odhalen v předchozím článku, kde také najdete informace o mírách (Forester mezigeneračně lehce narostl ve všech směrech) a očekávaných motorizacích. Nový dvoulitrový turbobenzín bohužel asi zůstane doménou japonského trhu. Na tom by se Forester měl objevit už koncem listopadu, další země přijdou na řadu až během roku 2013. Evropská verze se tedy nejspíš bude prezentovat na ženevském autosalonu.