Subaru Forester: Fotky a první informace ještě před premiérou

0

[av_gallery ids=’16336,16337′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Subaru Forester se připravuje na další generaci. Její premiéra proběhne na autosalonu v Los Angeles, který začíná na konci listopadu. Ještě než si budete moci prohlédnout novinku živě, nebo alespoň zprostředkovaně, se Japonci smilovali a poskytli první dvě fotografie a pár informací.

Ze snímků je patrné, že Forester bude následovat další nové modely ze stáje. Výrazná je hlavně jeho čelní maska, která působí jako spojující prvek. Celkové tvary vozu ale zůstávají prakticky beze změny. Tak velký skok, jaký zažil Forester při minulém přechodu generací, tedy rozhodně nečekejte.

Při americké premiéře se pod kapotou objeví dva benzinové motory. Atmosférický čtyřválcový boxer o objemu 2,5 litru bude dosahovat výkonu 170 koní a maxima točivého momentu 236 Nm. Druhou možností je přeplňovaný dvoulitr s přímým vstřikováním a výkonem 250 koní (350 Nm).

K řazení poslouží manuální šestistupňová převodovka, která bude pro americký trh novinkou. K dostání bude také variátor CVT s manuálním módem se šesti nebo osmi rychlostními stupni. Forester navíc dostane i nové odpružení se světlou výškou 203 mm.