Subaru Outback: Nová generace oficiálně na českém trhu

0

Automobilka Subaru oficiálně uvedla na český trh novou generaci modelu Outback. Kdo má zájem, ten si může vybrat mezi jedním naftovým a jedním benzinovým motorem. Na šestiválec ale zapomeňte a vyřiďte při tom vřelé díky do Bruselu. Kvůli emisním limitům si Subaru takto velký motor dovolit nemůže, přestože poptávka po něm je. Zákazníci se musí spokojit s čtyřválcem o objemu 2,5 litru, který nabídne 173 koní a který také tvoří nejdostupnější variantu nového Outbacku.

První cena s výbavou Active a zmíněným benzinovým motorem je 939 000 Kč. Kromě základních prvků výbavy a pohonu všech kol, který má Outback vždy, je se zážehovou jednotkou spojena také automatická převodovka Lineartronic.

Diesel začíná opět s výbavou Active na sumě 959 000 Kč, takže si připlatíte dvacet tisíc, ale zároveň se musíte rozloučit s automatickou převodovkou. Diesel používá ve standardu šestistupňový manuál. Podle Subaru se ale tato verze moc prodávat nebude, protože od doby, kdy se objevila u staré generace možnost kombinace diesel/automat už zákazníci v podstatě nic jiného nekupovali. Za přítomnost CVT u dieselu si připlatíte 60 000 Kč. Jinak řečeno, naftový Outback s automatem pod milion nekoupíte.