Suzuki v Tokiu: Hned tři nové crossovery

0

[av_gallery ids=’17484,17485,17486′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Suzuki se chce vydávat do terénu i do města s větším stylem. Alespoň o tom svědčí tři koncepty crossoverů, které předvede 20. listopadu na autosalonu v Tokiu. Prvním z nich je model Suzuki Crosshiker s výrazně červenou karosérií a oblými tvary. Zapadá do kategorie malých městských aut, nabízí ale vyšší sezení. Pohánět by ho měl tříválec s objemem jednoho litru, což by lehkému vozu (jen 816 kg) mělo stačit.

Druhou novinkou je otevřený model Suzuki X-LANDER. Ač se to na první pohled nezdá, využívá podvozek oblíbeného malého teréňáčku Suzuki Jimny. Auto má drsný styl včetně nízkého skla a bezpečnostního rámu za hlavami cestujících. Pod kapotou tohoto vozu bude čtyřválec s objemem 1,3 litru.

Suzuki Hustler by neměl navnadit jen mužskou část řidičů – snad jen svým názvem. Jde o crossover určený pro rodinu. Ten je nápadný hranatým designem a vypadá tak jako typické auto do japonského provozu. I tento model ale dokáže v případě potřeby vyjet mimo asfalt. Je totiž vybaven pohonem všech kol a systémem AllGrip. Pohání jej také čtyřválec.