Tesla Model S: Už příští rok jako 4×4

0

[av_gallery ids=’17266,17267,17268,17269,17270,17271′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Kalifornská společnost Tesla úspěšně v USA rozbíhá své elektromobily. Po sportovním Roadsteru, který byl spíše záležitostí nadšenců, se pustila také do výroby luxusního sedanu Model S. Postupně pro něj buduje síť dobíjecích stanic, na kterých trvá jedno nabití jen 30 minut. Firma představila už také SUV zvané Model X, na kterém ještě pracuje. Mezitím by se pohon všech kol mohl objevit právě v Modelu S.

Tesla vyřeší pohon všech kol co nejjednodušeji – pomocí dvou elektromotorů, kdy jeden bude pohánět přední a druhý zadní kola. Auto by se podle magazínu The Verge, který citoval nejmenovaný zdroj blízký automobilce,  mělo na silnicích objevit už během příštího roku. Pohon všech kol zatím bude vyhrazen v případě Modelu S jen pro jeho nejvybavenější verzi P85.

Není zvláštní, že Tesla chystá pohon všech kol. V severních Spojených státech nebo v Kanadě je o vozy 4×4 velký zájem. I proto ho do svých vozů začaly montovat třeba Jaguar nebo Maserati.