Už i Bentley bude dieselové. Bentayga dostane naftový motor

0

Bentley je jednou z mála automobilek, která na evropském trhu neprodává naftový vůz. Jenže to se s příchodem crossoveru Bentayga podle očekávání změní. Ano, zatím se vůz nabízí pouze s benzinovým dvanáctiválcem, jenže to k zajímavým prodejům stačit nebude. Nedlouho po světové premiéře tak přicházejí očekávatelné informace. Bentayga dostane diesel.

Není ovšem jisté, jestli to bude šestiválec, nebo zda automobilka nasadí větší osmiválec. Co ale jisté je, to je přítomnost zcela nového systému přeplňování, který pracuje s elektricky poháněným dmychadlem. Tento systém koncern VW už několikrát otestoval, podle dostupných zpráv by prvním automobilem s elektrickým dmychadlem mělo být Audi SQ7, které je technicky příbuzné s Bentaygou. Všechno to do sebe krásně zapadá.

Případní zájemci si budou muset počkat zhruba na polovinu příštího roku. Jsme zvědaví, co na tento krok budou říkat u Porsche. Není žádným tajemstvím, že právě Cayennu část zákazníků nová Bentayga ukradne. Tím spíš, pokud do prodeje dorazí i naftová verze.