Video: Mopar Ram Runner versus Ford F-150 SVT Raptor

0

[av_gallery ids=’15511,15512,15513,15514,15515′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Celý závod organizoval server Pickuptrucks.com a probíhal v poušti v kalifornském Ocotillo Wells. Závodní okruh, který vedl skrz duny a poskytoval víc než dost příležitostí ke skokům a boření se do písku, měřil 4,73 míle (asi 7,6 km) a každý vůz jej absolvoval čtyřikrát. Za volant se posadil mezinárodně uznávaný závodní jezdec Chad Ragland. A kdo že byl rychlejší? Ram Runner nakonec dosáhl času 6 minut a 33 vteřin, přičemž Ford Raptor byl o 25 vteřin pomalejší (6:58).

Porovnávání sil má ale jeden háček: Raptor byl sériový model přímo z továrny, tedy s plnou zárukou a pochopitelně i možností provozu na veřejných komunikacích. To u Ram Runneru tak docela neplatí, nemluvě o tom, že jen provedené úpravy podvozku, kterých rozhodně nebylo málo, navýšily jeho cenu o víc než 10 000 dolarů oproti Fordu. Ve světle těchto skutečností se už vítězství, na které je Chrysler patřičně hrdý, nejeví tak docela fér.