Volkswagen Amarok XXL: Vyřešil jedno velké dilema

0

[av_gallery ids=’16958,16959,16960,16961,16962,16963,16964′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Pokud si pořizujete pick-up, máte většinou na výběr ze dvou nebo tří kabin. Tradiční single cab nabízí jednu řadu sedadel a více prostoru pro náklad na korbě, double cab pak znamená, že máte k dispozici skoro stejně místa jako v osobním voze. Uvezete tedy pět lidí. Jenže zase je méně místa na věci vzadu.

Volkswagen Amarok XXL je ale model, který by měl tento problém vyřešit jednou provždy. A to tím nejjednodušším způsobem – nabídne místo nejen pro cestující, ale i pro náklad. Auto kvůli tomu muselo samozřejmě patřičně povyrůst. Volkswagen Amarok XXL měří na délku 5,9 metru. Díky tomu může nabídnout dvě řady sedadel a ložnou plochu na korbě s délkou 2210 mm. To je dokonce o 5 mm více než v provedení single cab.

Vůz si zachoval výběr pohonů. K dispozici jsou tak dva dvoulitrové motory – TDI a BiTDI s dvojitým přeplňováním. Slabší nabízí výkon 140 koní, silnější pak 180 koní. Standardně se řadí manuální šestistupňovou převodovkou, za příplatek je možné pořídit automat s osmi stupni.