Volkswagen Crafter Achleitner: V Česku za 650 tisíc

0

[av_gallery ids=’16356,16357,16358,16359,16360′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Pokud potřebujete robustní dodávku schopnou dostat se na nejrůznější místa, pak má pro vás české zastoupení Volkswagenu zajímavou novinku. Jde o model Crafter s pohonem všech kol a výbavopu do terénu. Lze si ho zvolit buď jako stavbu do 3,5 tuny nebo do 5 tun.

Vozu v terénu pomáhá systém pohonu všech kol od firmy Achleitner s redukčním převodem (2,5:1). Trvalý pohon všech kol rozděluje hnací sílu rovnoměrně mezi obě nápravy a v obtížnějším terénu se uplatní sériově dodávané uzávěrky mezinápravového a zadního diferenciálu. Na přání lze objednat také uzávěrku pro diferenciál přední nápravy. Všechny tyto prvky – redukční převod i uzávěrky diferenciálů – aktivuje řidič tlačítky na přístrojové desce, vlevo od sloupku řízení.

K pohonu slouží motor 2.0 BiTDi s nejvyšším výkonem 120 kW (163 k) v kombinaci s šestistupňovou mechanickou převodovkou. Dvoulitrový turbodiesel přeplňovaný dvěma turbodmychadly dokáže při 1800 min-1 zabrat maximálním točivým momentem 400 Nm.

Další rozsáhlé úpravy se týkají podvozku s nezávisle zavěšenými předními koly a tuhou zadní nápravou. Zesílené pružiny mají delší dráhu propružení a tužší tlumiče pracují s progresivní charakteristikou. Pro dobrý výkon v terénu jsou upraveny rovněž stabilizátory. V závislosti na zvolených pneumatikách (silniční nebo na přání terénní) má Crafter 4Motion světlou výšku zvýšenou až o 280 mm.

Paket Crafter 4Motion přijde na 650 663 Kč bez DPH (780 796 Kč s DPH) a zahrnuje přestavbu Achleitner (pohon všech kol a podvozek), asistenční systém pro rozjezd do kopce, multifunkční volant a displej, elektrické rozhraní pro napojení externích přístrojů a svorkovnice na sedadle řidiče. Terénní přestavba se dodává pro všechny nabízené karosářské varianty Crafteru (skříňový vůz, kombi, podvozek s kabinou a podvozek s dvojkabinou), s výjimkou modelů Crafter 30.