Volkswagen Taigun: Malý crossover přijde v roce 2016

0

Na podzimním autosalonu v Sao Paulu se představil koncept malého crossoveru Volkswagen Taigun. Tenkrát jako prototyp nabízel náhled na budoucnost německého koncernu v tomto segmentu. VW si ale zatím jen ověřoval, zda bude mezi lidmi o takové auto dostatečný zájem. Teď magazín Auto Bild potvrdil, že ano. Taigun se bude vyrábět.

Zatím není k dispozici mnoho detailů chystaného vozu, protože by na silnice měl vyjet až v roce 2016. Spekuluje se dokonce i o platformách, které využije. Nejdříve se hovořilo o podvozku Golfu, tedy MQB. Živá je ale i myšlenka, že se Taigun postaví na platformu miniaturního městského modelu up! To by totiž ještě nechalo prostor pro další crossover založený na Volkswagenu Polo.

Koncept v Sao Paulu měl pod kapotou přeplňovaný benzinový tříválec, který dosahuje průměrné spotřeby 4,7 litru benzinu na 100 km. V blízké budoucnosti by sériový Taigun mohl nabídnout podobné motory, nebudou ale samozřejmě chybět ani čtyřválce. Většina verzí přitom využije jen pohon předních kol, čtyřkolka ale vyloučená není. Cena vozu by se měla pohybovat na německém trhu okolo 15 000 eur.