Volkswagen Tiguan nové generace si už můžete objednat také v ČR. První cena zní 560 900 Kč

0

Na český trh dorazila z pohledu zájemců o kategorii SUV velmi důležitá novinka. Volkswagen začal přijímat objednávky na novou generaci Tiguanu. Známé už jsou tedy základní ceny. Ta vůbec nejnižší má hodnotu 560 900 Kč, přičemž jde o provedení s pohonem předních kol osazené motorem 1.4 TSI, manuální převodovkou a výbavou Trendline. Podle oficiálních informací to vypadá, že už tato výbava bude dost bohatá. Kromě jiného totiž zahrnuje třeba také třízónovou automatickou klimatizaci. Na provedení s cenou od si ale musíme ještě chvíli počkat.

Volkswagen zavádí jednotlivé motorizace postupně a tu nejlevnější vypustí na český trh až v desátém týdnu. V současnosti nepořídíte nic, co by mělo výbavu Trendline. Pro začátek jsou k dispozici pouze výbavy Comfortline a Highline kombinované s motory 2.0 TSI (180 k) 4Motion a s dvojicí dieselů naladěných na 150 koní, kdy jedna verze má manuál a pohon předních kol, ta druhá používá automat a čtyřkolku. Aktuálně pak Highline koupíte pouze s diesely.

Další varianty budou následovat. V šestém týdnu přijde silnější diesel (190 k) a hlavně sportovně střižená verze R-Line. Desátý týden znamená nástup největšího počtu motorizací, kdy bude kromě nejlevnější verze zařazena do nabídky také řada dalších benzinových variant. To nejzajímavější ale přijde až na závěr. Ve čtrnáctém týdnu dorazí motor 2.0 BiTDI s výkonem 240 koní a o devět týdnů později i nejsilnější 2.0 TSI s maximem 220 koní. O příchodu hybridního Tiguanu aktuální tisková zpráva nemluví.

[av_gallery ids=’19962,19963,19964,19965′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]