Volkswagen Tristar: Nový Transporter dostal i kávovar

0

[av_gallery ids=’13066,13067,13068,13069,13070,13071′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Motoristický svět se teď možná začíná točit kolem autosalonu v Paříži, pro užitkovou sekci je ale zajímavější IAA v Hannoveru, kde se kromě jiných představil také koncept Volkswagen Tristar naznačující podobu nového Transporteru.

Tristar měří na délku 4788 mm, široký je 2320 mm a vysoký 2066 mm. Jde o kombinaci velkoprostorového automobilu s terénním pick-upem. Studie proto dostala terénní pneumatiky, zvýšený podvozek a efektní oplastování karoserie.

Kabina je prodloužená a Volkswagen ji vybavil na užitkové auto dost neobvykle. Údajně má plnit roli konferenční místnosti, takže tu najdete stolek s dvacetipalcovým tabletem, sedadlo řidiče s možností otečení směrem ke spolujezdci, výkonný audio-systém a kávovar.

O pohon se stará naftový dvoulitr disponující maximálním výkonem 204 koní. Na něj navazuje sedmistupňová automatická převodovka DSG a stálý pohon všech kol s uzávěrkou zadního diferenciálu. Kdyby se Tristar začal vyrábět v této podobě, stoprocentně si najde mnoho zájemců.