Volvo V40 Cross Country: Pohon všech kol i pro slabší motor

0

[av_gallery ids=’16738,16739,16740,16741,16742′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Volvo V40 Cross Country T5 AWD máme v kilometrovém testu. Z něj jsou jasné dvě věci – je to velmi povedený hatchback, ale bohužel žíznivý. Srazit spotřebu pod 10 litrů benzinu na 100 km není vůbec jednoduché. Ale není se čemu divit. Vždyť sílu na všechna čtyři kola přes mezinápravovou spojku Haldex páté generace posílá benzinový pětiválec s výkonem celých 245 koní. Ano, je to rychlé auto, ale až příliš často se s ním musí zastavovat na benzince.

To by měla od května letošního roku řešit novinka v ceníku švédské automobilky. Volvo V40 Cross Country s pohonem všech kol bude k dostání také se slabším benzinovým motorem T4. S ním už by se mělo podařit snížit spotřebu pod hranici deseti litrů paliva na 100 km při průměrném používání.

Auto v polovině roku dostane navíc i modernizovaný multimediální systém Sensus Connected Touch. Jak název napovídá, bude obdařen 7“ obrazovkou s dotykovým ovládáním. Navíc se díky němu bude možné připojit i k internetu přes 3G.

Uživatel tak dostane plný přístup k internetovému obsahu (pouze pokud vozidlo stojí), streamování hudby z internetu (alikace Spotify a Deezer), k internetovým rádiím (TuneIn a Orange Live Radio), on-line (Google) mapám a vyhledávání, systém nabízí zabudovanou 3D navigaci s on-line dopravními informacemi a výstrahami na hrozící nebezpečí, funkcí lokalizace volných parkovacích míst ve většině evropských měst, informacemi o počasí, řadu nativních a webových aplikací, App Store pro nové funkce a aktualizace.