Volvo V90 prozrazeno před ženevskou premiérou. Jak se vám nový švédský kombík líbí?

0

Nová éra automobilky Volvo pokračuje. Nedávno se představil sedan S90, který si na autosalonu v Detroitu odbude světovou výstavní premiéru, na ženevský autosalon má pak Volvo naplánovanou premiéru provedení kombi označeného jako V90. Pokud vás tento vůz zajímá, až do března čekat nemusíte, protože už teď jsou na internetu fotky ukazující švédskou novinku kompletně celou bez maskování.

Fotky vyslal do světa švédský magazín Teknikens Värld přičemž je z nich zřejmé to, co se dalo dopředu očekávat. Na autě najdeme mnoho detailů shodných s novou XC90 a samozřejmě s S90, jiná je pouze zadní část. Otázkou je, jak velký skrývá zavazadelník. To se prozatím neví, takže můžeme jen spekulovat. Sedan nabízí 500 litrů.

Co se techniky týká, tam není na co čekat. Volvo V90 je v podstatě pouze XC90 v provedení kombi. I zde tedy platí, že pod kapotu nic jiného než čtyřválcové motory nedostanete. K dispozici bude benzinová jednotka o výkonu 320 koní nebo diesely naladěné na 190 a 235 koní. Určitě se rovněž dočkáme hybridu T8. Samozřejmě Volvo kromě verzí s pohonem přední nápravy nabídne i čtyřkolky.

Jak už bylo řečeno, oficiální premiéru má Volvo V90 naplánovanou na jarní autosalon v Ženevě.

[av_gallery ids=’19757,19758,19759′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]