Volvo XC70: Nejlepší auto švédské policie

0

[av_gallery ids=’17541,17542,17543,17544,17545,17546,17547,17548′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Volvo kromě běžných vozů pro spotřebitele staví i speciální policejní vozy. Ty se liší nejen obvyklou livrejí, výstražnými majáčky a samozřejmě bohatou výbavou na stíhání podezřelých, ale i speciálně upraveným podvozkem. To proto, že musí zvládnout nadměrnou zátěž. Podvozek je vybaven novými stabilizátory, tlumiči a odpružením. Volvo pak auto testuje na dálnicích v Německu nebo na severu Švédska v drsných zimních podmínkách. Do prodeje jde ročně pět až šest stovek policejních aut.

Švédové mají svou značku rádi, proto se nedivíme, že Volvo si drží 90procentní podíl na trhu s policejními vozy. Jeho auta jsou ale k vidění ve službách zákona i v jiných zemích. Policejní Volvo potkáme ve Velké Británii, Belgii, Holandsku nebo Švýcarsku. Po aktuálním faceliftu dokonce policejní složky ve Švédsku ocenily schopnosti svých nových vozů, když vyhlásily Volvo XC70 D5 AWD za nejlepší policejní vůz. Jak tento stroj vypadá si můžete prohlédnout ve fotogalerii.