Volvo XC90: Nová generace bude umět rozpoznat klokany

0

Ano, opravdu se jedná o nový bezpečnostní systém od Volva, který bude opravdu rozpoznávat klokany. Vypadá to trochu jako legrace, ale Volvo o bezpečnosti nežertuje. Podle statistiky totiž v Austrálii každým rokem dojde k dvaceti tisícům srážkám automobilu s klokanem, což už evidentně stojí za speciální úsilí.

Volvo tak vyslalo přímo do Austrálie tým svých specialistů, kteří zkoumají chování klokanů kolem silnic a de facto učí novou XC90 rozpoznat tato zvířata. Zatím se sbírají data, ale jakmile bude vše hotovo, systém bude fungovat stejně jako rozpoznávání chodců nebo cyklistů. Pokud vám začne klokan skákat do cesty, automobil spustí fáze svého přednárazového systému, kdy v rámci poslední fáze aktivuje nouzové brzdění.

Uvidíme, kdy tahle novinka přijde do praxe. Už v současnosti umí nová XC90 velmi sofistikovaně detekovat případné překážky tak, aby zabránila vážným střetům a vyvarovala se planým poplachům, které byly (a jsou) u starších modelů kritizovány. Volvo touto snahou samozřejmě sleduje kromě PR aktivit také svůj dlouhodobý cíl. Po roce 2020 by nemělo dojít v modelu této značky k žádné smrtelné nehodě.

[av_gallery ids=’19402,19403,19404,19405′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]