Volvo XC90: Nová generace potvrzena pro rok 2014

0

[av_gallery ids=’16434,16435,16436′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Volvo připravuje modelovou ofenzivu. Součástí nové strategie má být modulární platforma známá pod označením SPA. Prvním modelem, který na ní bude stát, bude Volvo XC90. Velké SUV je nyní oficiálně potvrzeno pro uvedení na trh na konci roku 2014. Budeme tedy čekat ještě dva dlouhé roky.

Je to déle, než jsme si původně mysleli, ale Volvo chápeme. Automobilka ještě potřebuje udělat řadu změn. Některé už provedla, když například vyměnila ředitele. Nyní se i více pokouší zaměřit na čínský trh a navíc se pustila do vývoje nové generace čtyřválcových motorů. Navíc je tu ještě investice ve výši 11 miliard dolarů, která jde právě na přípravu výroby nové platformy SPA.

Co se týče samotného XC90, jsou dva roky před jeho uvedením na trh ještě příliš dlouhá doba na relevantní informace. Zatím je ale jasné, že toto auto nabídne už jen čtyřválcové motory. Interiér bude pojat luxusně a nebude chybět ani proslulý tenký středový panel. Auto pojme až sedm cestujících.