Lamborghini Urus Concept: Oficiální informace a video

Nejprve tedy suchá data: Lamborghini Urus měří do délky bez centimetru 5 metrů, do šířky opět bez centimetru metry dva a na výšku má 1,66 m. Dosud nespecifikovaný motor (pravděpodobně 5.0 V10) zaujal pozici nad přední nápravou, má disponovat výkonem 441 kW (600 k) a přes sedmistupňovou dvojspojkovou převodovku pohání všechna čtyři kola. Podvozek je adaptivní a má stavitelnou světlou výšku, což má v kombinaci se štědrou aplikací karbonu a lehkých slitin v exteriéru i interiéru zaručit excelentní chování na silnici. S pohybem mimo zpevněný povrch se asi tak docela nepočítá. Stejná platforma by měla v budoucnu sloužit pro SUV značky Bentley a novou generaci Audi Q7, Porsche Cayenne a VW Touareg.

Mimořádně dynamický vzhled si bere prvky z konceptu Estoque, zároveň však odkazuje i na vysoce exkluzivní Sesto Elemento. Důsledně geometrický interiér se pyšní vybranou kůží, speciálně upraveným karbonem, dotykovými displeji vpředu i vzadu a programovatelným přístrojovým panelem. Kola s kombinací leštěného a matného povrchu mají extrémní průměr 24 palců. Podle šéfa Lamborghini Stephana Winkelmanna se má SUV stát ideálním doplňkem současných dvou modelových řad, významně zvýšit prodeje a zaručit odbyt na klíčových trzích v USA, Velké Británii, Číně, Německu, Rusku a na Blízkém Východě. Roční produkce by měla dosáhnout až 3000 kusů. Sériového modelu se však v každém případě dočkáme nejdříve v roce 2015.

Přiložené video sice z konceptu neukáže ani jediný šroubek, přesto je to ale hezká podívaná. Další informace přineseme hned po fyzickém odhalení v Pekingu.

0 odpovědí

Zanechte komentář

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *