Na nadcházející Rallye Dakar se ukáže také nový VW Transporter T6 4Motion

Start další dakarské rallye se nezadržitelně blíží. Do jeho zahájení zbývá pouze měsíc. Už víme, že se na Dakaru ukáže hvězdná sestava týmu Peugeot v čele se Sébastienem Loebem a Martin Prokop jedoucí s tovární Toyotou Hilux. Samozřejmě se na start postaví i české týmy a jeden z nich si do Jižní Ameriky přibalil i nejnovější šestou generaci Volkswagenu T6.

Nečekejte ale, že by se tohle auto ukázalo v ostrém závodním tempu. Jde samozřejmě o doprovodný vůz, který navíc od pohledu mnoho úprav neprodělal. Pardubický tým Barth Racing vsadil na naftové provedení samozřejmě s pohonem všech kol. Konkrétně se jedná o nejsilnější diesel v nabídce, tedy motor 2.0 BiTDI disponující maximem 204 koní.

Jestli vám jméno Barth Racing nic neříká, pak vězte, že jde o tým, v rámci kterého jel minulý rok motocyklista Ondřej Klimčiw. Ten skončil v celkovém pořadí této kategorie na dvacátém místě a z českých motocyklistů byl tím vůbec nejlepším. Za Barth Racing pojede o nadcházejícím ročníku také David Pabiška a Josef Macháček. Ten usedne za volant nové buginy.

Dakarská rallye odstartuje druhého ledna příštího roku.

0 odpovědí

Zanechte komentář

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *