Sháníte zajímavou čtyřkolku? Tak si kupte Bentley s karoserií kombi a unikátním pohonem 4×4

Motoristická historie je plná zapomenutých pokladů, které se občas nečekaně objeví, aby na chvíli přitáhly pozornost, zpravidla kvůli prodeji, a pak zase zmizí. Přesně to je případ Bentley Brooklands Val d’Isere. Že vám název nic neříká? Nedivíme se, takových aut totiž bylo vyrobeno pouze devět.

Bentley a karoserie kombi, to je trochu zvláštní kombinace, ale přesně o to tady jde. Z původního sedanu vyráběného v letech 1992 – 1997 byl devětkrát zakázkově vyroben kombík. Už to samo o sobě stojí dost za pozornost, nicméně tento speciál má ještě jednu zvláštnost. Je vybaven pohonem všech kol s velmi netradičním řešením.

Zatímco zadní nápravu klasicky pohání motor, tu přední pohánějí hydraulické motory, kdy je u každého předního kola jeden. Olej k těmto motorů žene čerpadlo poháněné od spalovacího motoru ozubeným řemenem. Svým způsobem jde vlastně o prapředka dnešních hybridních čtyřkolek.

Líbí se vám představa tohle auto vlastnit? Není problém, auto je totiž na prodej. Stačit vám budou pouze čtyři miliony korun v přepočtu.

0 odpovědí

Zanechte komentář

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *