Volkswagen BUDD-e je elektrická čtyřkolka budoucnosti. Na jedno nabití dá až 600 kilometrů

Vypadá to, že koncern Volkswagen se po kauze Dieselgate stane alespoň naoko velkým zastáncem elektromobilů. Nejnovější koncept BUDD-e totiž ukazuje budoucnost německé značky, kde se už počítá právě s větším nasazením elektrického pohonu. Koncern si ostatně za tímto účelem vyvinul speciální platformu označenou jako MEB, která má být v podstatě elektrifikovaným MQB.

Právě nová platforma je to nejdůležitější, co dnes představený koncept BUDD-e ukazuje. Volkswagen ukázal tuto novinku na veletrhu CES 2016. Vůz má baterie zabudované v podlaze, přičemž jejich kapacita je poctivých 101 kWh. Na jedno nabití tak údajně zvládne tato studie ujet až 600 kilometrů, což už je vzdálenost, se kterou se dá pracovat i tehdy, pokud zrovna nehodláte jezdit se svým autem výhradně po městě.

BUDD-e dostal futuristický design odkazující na legendární Bus. Volkswagen nasadil dva elektromotory, kdy je každý určen pro jednu nápravu, což neznamená nic jiného, než že jde o elektrickou čtyřkolku. Nová platforma pak umožňuje ještě jednu docela zajímavou věc. Navzdory vysoké kapacitě akumulátorů je údajně možné nabít automobil na 80 % už za 15 minut.

V dohledné době by sériový BUDD-e opravdu měl vyjet na silnice, půjde ale o moderní odkaz na slavný Volkswagen Bus, který dostane klasické motory. Studie totiž ukazuje to, kam až lze zajít. Podobný elektromobil by se tak měl objevit až v horizontu několika let.

0 odpovědí

Zanechte komentář

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *