Audi Q7: 2. generace se chlubí úspěšným startem v ČR

0

Dlouho očekávaná nová generace Audi Q7 se už nějakou dobu na českém trhu prodává a automobilka si na nezájem zákazníků určitě nemůže stěžovat. Už teď totiž statistiky hlásí více než dvě stovky objednaných exemplářů.

České zastoupení začalo přijímat objednávky prvního dubna, ale zájemci si mohli fyzicky auto prohlédnout teprve v průběhu června, kdy dorazily první exempláře k dealerům. Přesto už v polovině července Audi oznamuje přes 200 závazně objednaných zákaznických vozů.

Nová generace tak navazuje na generaci předchozí, která byla u českých zákazníků hodně oblíbená. V průměru se prodalo 250 kusů každý rok, což dává dohromady zhruba 2500 prodaných kusů celkem. Dokonce i minulý rok, kdy už auto hodně přesluhovalo a všeobecně se čekalo na generaci novou, se stejně našlo přes čtyři stovky zájemců, kteří si deset let prodávané německé SUV pořídilo.

Druhá generace Audi Q7 nese na českém trhu cenovku minimálně 1 579 900 Kč. V sériové výbavě najdeme diodová světla, elektricky ovládaná a vyhřívaná přední sedadla, kožené čalounění, bluetooth, parkovací senzory vpředu i vzadu a kvalitní ozvučení. Samozřejmě příplatková výbava zahrnuje všechno možné od různých asistentů až po displej nahrazující přístrojový štít.