Kupujeme BMW 530d: Jak vyjde nejlevněji?

0
BMW 518d Limousine, Glacier Silber Metallic, 105/143 kW/PS

BMW 530d patří k luxusním vozidlům, jejichž pořizovací cena není zrovna nejnižší. Tento typ vozidla vyšší střední třídy je ideální pro představitele firem, kteří k výkonu své práce potřebují spolehlivý a dostatečně reprezentativní automobil. Pokud nechcete investovat naráz celou sumu za pořízení vozidla, dá se provést i jiný způsob financování.

Srovnání financování BMW 530d

Financování vozidla BMW 530d je, stejně jako v případě dalších typů a značek automobilů, možné provést hned několika způsoby. Kromě hotovosti se může jednat o běžný finanční leasing. Při něm splácíte každý měsíc pravidelné splátky. Po zaplacení celkové sumy přechází vozidlo do vašeho vlastnictví.

Další možností je vzít si úvěr na vozidlo. Tato možnost vás sice vyjde levněji nežli v případě finančního leasingu, ovšem je zde přeci jen určité riziko, že po čase nebudete schopni úvěr splácet. Navíc u vozidla po čase dochází ke snížení jeho reálné ceny.

Při srovnání financování BMW 530d se tak jeví jako nejlepší řešení operativní leasing. Jde o zvláštní formu leasingu, při níž splácíte stejně jako u běžného finančního leasingu pravidelné měsíční splátky. Rozdíl je v tom, že vozidlo po skončení smlouvy zůstává v majetku leasingové společnosti. Výhodou ovšem je, že v leasingových splátkách platíte jen rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou cenou automobilu. Tudíž už neplatíte žádné navýšení. Kromě toho se dá splátka odpočítat z daní.

Nejlevnější operativní leasing pro BMW 530d

Nejlevnější operativní leasing pro vozidlo BMW 530d poskytuje v rámci svých služeb společnost LeasePlan. Ve službě LeasePlan Go je zahrnuta nejen pravidelná údržba vozidla, a to včetně oprav závad nezaviněných řidičem, ale také mnoho další doprovodných služeb, které běžný finanční leasing nenabízí. Jedná se kupříkladu o silniční asistenci v případě, že váš vůz bude nepojízdný. Firma vám po tuto dobu také zapůjčí náhradní vozidlo. Samozřejmostí je zajištění pojištění, a to včetně doplňkového havarijního pojištění či pojištění skel.

Cena operativního leasingu je řádově až o tisíce korun výhodnější nežli v případě jiných způsobů financování. Za zmíněný vůz BMW 530d u společnosti LeasePlan Go zaplatíte měsíčně zhruba 21.000 Kč. Klasický finanční leasing by vás pak vyšel o přibližně 3.000 Kč dráž.