Mercedes-Benz GLS se terénu nebojí, dva miliony ale nestačí

0

Největší SUV s trojícpou hvězdou ve znaku se terénu nebojí. Pokud o novou generaci máte zájem, připravte si minimálně dva a čtvrt milionu korun. Základní model totiž startuje ve verzi GLS350 d 4Matic na částce 2 250 600 Kč. Silnější provedení GLS 400 d 4Matic pak přijde na 2 343 700 Kč. V obou případech získáte pod kapotou vznětový třílitrový šestiválec, o výkonu 210 kW, resp. 243 kW. Oba se kombinují s devítistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

V základu dostanete tři řady sedadel, diodové světlomety, elektricky otevírané panoramatické střešní okno, bezdotykové, elektricky ovládané víko zavazadelníku, elektricky ovládaná a vyhřívaná přední sedadla s pamětí nebo navigace, audiosystém Burmester, adaptivní tempomat  s funkcí stop & go, parkovací kamery sledující 360° okolí vozidla, servozavírání dveří, adaptivní podvozek nebo provonění interiéru Air-Balance.

Možnosti rozšíření výbavy jsou jak je u mercedesu zvykem široké. Nabídku v brzké době obohatí benzínový osmiválec GLS 580 4Matic s 360 kW výkonu. Chybět zaručeně nebudou ani varianty AMG.