NEW YORK 2011 ŽIVĚ: Nissan Murano CrossCabriolet na vlastní oči

0

Nechtěli jsme tomu uvěřit, dokud to nespatříme na vlastní oči. Řeč je o šílené kreaci, které z docela povedeného crossoveru udělala kabriolet. Na vysokých kolech. Nissan se prostě musel pomátnout. Nakonec jsme na tohoto exota narazili přímo na výstavišti v New Yorku.

Nissan Murano CrossCabriolet je dost neuvěřitelný stroj. Až do A sloupku vypadá totožně s běžným Muranem. Pak se ale začnou dít věci. Musíte uznat, že zezadu to auto vypadá hodně bláznivě. A navíc se nám během prvního setkání zdálo, že i když na to byl velký potenciál, nakonec zase zadní cestující ostrouhali – co se týče místa na nohy. Škoda.

Jedinou pohonnou jednotkou bude zážehový šestiválec 3,5 l 195 kW (265 k) spojený s převodovkou CVT. Bohatá výbava se shoduje se stupněm Premium u běžného Murana, dokoupit si bude možné jen metalický lak a kožené čalounění, ke kterému se nabízí béžová střecha (standardně černá).

Zvednout střechu jsme na výstavišti nemohli, auto nebylo “pod proudem”. Je to jistě škoda, protože podobné vozítko na našich silnicích hned tak nepotkáme. A jestli ano, pak začneme věřit na zázraky.