Tesla Model X: Raketový elektrický crossover je tady!

0

Trvalo to docela dlouho, ale nakonec vše dospělo ke zdárnému konci a Tesla představila finální provedení svého elektrického crossover, který je zároveň druhým modelem této značky v nabídce. Na základech Tesly Model S přichází hodně rychlé SUV vybavené několika zajímavostmi.

Těžko lze přehlédnout hned na první pohled dveře. Ty zadní se vyklápí vzhůru, což zjednodušuje nastupování ve stísněném prostoru a také nastupování do třetí řady sedadel. Pokračovat můžeme hned dvojicí zavazadlových prostorů nebo obrovským čelním sklem protaženým daleko nad hlavy předních cestujících.

Model X přichází ale s dalšími nespornými výhodami. Nebude se nabízet jinak než v provedení 90D nebo P90D. Vždy tedy dostanete čtyřkolku, kdy ta první zvládne stovku za 4,8 s a ta výkonnější v kombinaci s paketem Ludicrous Speed pokoří stovku už za 3,2 s. Co na to Bentayga? Údajně nejrychlejší SUV na trhu?

Bude docela zajímavé sledovat, co tohle auto zvládne v terénu, protože vzduchový podvozek umí měnit světlou výšku a ta největší hodnota má dost solidních 230 mm. Uvidíme, kdy se vůz dostane do našich končin. Hned tak to asi nebude, protože Tesla má objednávky na rok dopředu.