Wheelsandmore Lucifero: Spousta koní pro Huracán

0
Wheelsandmore Lamborghini LP850-4 Huracan Lucifero

Lamborghini Huracán má standardně k dispozici 610 koní výkonu a 560 Nm točivého momentu. Proto se do hry pustila společnost Wheelsandmore, která pro tento model představila hned tuning ve třech stupních. Je rozdělen takto:

Stage I – přidává nerezový sportovní výfukový systém, účinné nasávací potrubí a přeprogramovanou řídící jednotku. Díky tomu tak desetiválec s objemem 5,2 litru vyrábí 640 koní a 600 Nm točivého momentu. Jde o slušnou dávku navíc, ale někomu by to mohlo být pořád málo.

Stage II – Pokud chcete víc, lze si zaplatit za nový kit s přeplňováním, vylepšenou spojku a samosvorné diferenciály. Výsledkem je brutálních 777 koní a 700 Nm točivého momentu. I to ale není pořád dost.

Stage III – Tady opravdu rozkvétá síla Lucifera. Motor totiž dostane přídavný kompresor a díky tomu je nyní schopný vyprodukovat šílených 850 koní výkonu a 730 Nm točivého momentu. Škoda, že neznáme čísla zrychlení a maximální rychlost. Na to jsme asi nejvíce zvědaví.

Kromě těchto vylepšení dodal úpravce Wheelsandmore také pohledné doplňky. Řeč je například o kolech velikosti 20 palců obutých do pneumatik 245/30 ZR20 vpředu a 21“ kolech na pneumatikách 305/25 ZR21 vzadu. A aby byl Lucifer ještě rychlejší, dostal pěkný proužek přes karosérii.