BMW 4 Gran Coupe: V Ženevě se ukáže i s xDrivem

0

Mnichovská automobilka ještě před premiérou na autosalonu v Ženevě ukázala nový přírůstek řady 4. Po kupé se tak už za měsíc oficiálně představí i verze Gran Coupe. A jejím hlavním tahákem bude fakt, že vypadá skvěle. A je zároveň i praktická.

BMW 4 Gran Coupe má pětidveřovou karosérii, páté dveře jsou řešené jako liftback. Je tedy praktičtější oproti BMW řad 3, tedy sedanu. Zároveň si ale zachovává některé sexy detaily jaké používá kupé BMW 4. Mnichovští tak vytvořili ucelenou nabídku modelů střední řady, kde si vybere každý. Vždyť už řada 4 jezdí i jako kabriolet.

Liftback znamená, že se do vozu vejdou i velké předměty. Kufr má objem 435 litrů, což je o 35 l více než kupé, ale jde o stejnou velikost jako v případě sedanu. Pokud budou předměty delší, stačí pohodlně složit sedačky pro zadní cestující, které jsou dělené v poměru 40:20:40. Interiér není žádným překvapení. Jde o novou karosářskou verzi, proto jsou všechny prvky převzaté z modelových řad 3 a 4.

Až se BMW 4 Gran Coupe předvede na prknech autosalonu, bude k dispozici ve verzích 428i a 435i. První jmenovaná je poháněná benzinovým čtyřválcem s objemem 2,0 litru a přeplňováním, který má výkon 242 koní. Silnější 435i má řadový šestiválec s výkonem rovných 302 koní. Právě pro tuto variantu bude k dostání také pohon všech kol xDrive. Ještě musíme zmínit variantu 420i. Pohon všech kol bude dostupný i pro diesel. V tomto případě jde o verzi 418d se čtyřválcovým turbodieselem s výkonem 141 koní.