BMW X3: Facelift ze všech úhlů

0

BMW X3 má nový vzhled. Auto, které se prodává od roku 2010, se logicky přiblížilo většímu sourozenci. Linie modelu X5 tak najdete hlavně na přídi, která je převzala. Drobných úprav se dočkala také zadní část vozu. Novou možností je speciální varianta xLine, která přidá autu na stylu a umožní se bezpečněji vydat do terénu. Přidává totiž kovovou ochranu proti poškození.

Interiér se bohužel tolik nezměnil, očekávali bychom, že se také bude podobat BMW X5. Ale není tomu tak, Mnichovští si zřejmě novou variantu kabiny šetří až do další generace. Nevadí, i tak tu přibylo několik novinek včetně příplatkového systému iDrive ovladatelného touchpadem. Kvalitnější jsou i materiály a kožený volant je už součástí základní výbavy. Podobně jako v případě kombi BMW řady 3 je nyní možné otevírat kufr “kopnutím” pod zadní nárazník. To pomůže, když máte plné ruce.

Poslední z významných novinek je motor. Pod kapotou faceliftovaného BMW X3 se nově objeví naftový dvoulitr pod starším označením xDrive20d. Nebude už mít ale výkon 184 koní, ale pěkných 190. Kromě toho se zvýšil i točivý moment na rovných 400 Nm. Jednotka má potěšit úsporností, kdy v průměru spotřebuje 5,4 litru nafty na 100 km.