Škoda Octavia Scout: Takhle vypadá nová generace

0

Škoda Octavia Scout se na autosalonu v Ženevě objeví v nové generaci. Vůz, který vychází z modelu Octavia Combi, dostane hlavně plastovou ochranu do terénu. Zvýšena u něj byla také světlá výška a to o 33 mm oproti standardní octavii. O pohon všech kol se stará mezinápravová spojka Haldex páté generace.

“Náš nový model je skautem v pravém smyslu slova. Nabízí jedinečnou kombinaci výrazného offroadového vzhledu, skvělých jízdních vlastností, pohonu všech kol, množství místa uvnitř a moderních technologií, aplikovaných v oblasti bezpečnosti a komfortu vozidla i v oblasti konstrukce motorů. Nová Octavia Scout stanovuje v segmentu crossoverů nová měřítka,” vychvaluje vůz člen představenstva Škody Frank Welsch.

Škoda Octavia Scout bude z hlediska motorizací kopírovat nabídku běžné Octavie Combi. Pod přední kapotou bude tedy k dispozici benzinový přeplňovaný čtyřválec 1.8 TSI spárovaný s automatickou převodovkou DSG. Naftovou možností pak bude turbodiesel 2.0 TDI ve dvou výkonnostních verzích (silnější pochází z Octavie RS). Pro oba je k dispozici manuální šestistupňová převodovka. Novinkou je možnost připojit přívěs s hmotností až dvě tuny. To je oproti minulé verzi nárůst o 25 procent.

Škoda Octavia Scout se představí na autosalonu v Ženevě, který začíná v úterý 4. března.