Škoda Yeti: V Rakousku mají elektrickou verzi s dojezdem 350 km

0

Elektrický pohon už má dnes poměrně hodně automobilů a na své si přijdou i zákazníci, kteří chtějí elektrické SUV. Třeba Tesla nedávno představila Model X. Jenže ke vzniku elektromobilu není nutné vždy zcela nové auto. Společnost Kreisel sídlící v Rakousku toho je jasným důkazem. V tamní dílně totiž vznikla Škoda Yeti, která nemá jeden, ale používá hned dva elektromotory.

Podle dostupných informací jde o poměrně sofistikovaný systém. Jeden elektromotor pohání přední nápravu, druhý elektromotor tu zadní, takže tu máme elektrickou čtyřkolku. Mimochodem každý elektrický motor má 116 koní, což dává dohromady výkon, o jakém si může běžně vyráběný Yeti nechat jenom zdát. Dynamka určitě nebude nezajímavá.

Akumulátory se údajně podařilo nacpat do podlahy a jejich kapacit prý vystačí na ujetí až 350 kilometrů. Jestli chcete spěchat, přes 180 km/h vás nepustí omezovač. Pokud se jedná o nabíjení, Kreisel slibuje možnost nabíjet v podstatě kdekoliv. Pokud využijete nejvýkonnější rychlodobíjecí stanice, budete potřebovat na plnou kapacitu přibližně 2,5 hodiny.