Lidé od Hennessey se podívali na Ford F-150. Jak vypadá výsledek?

0

Tento týden se koná SEMA Show 2015 a to znamená přísun hodně speciálních automobilů, které jen tak na silnici neuvidíte. Nás zaujala třeba prezentace společnosti Hennessey Performance. Tento úpravce rád staví extrémně rychlé supersporty, ale občas si odskočí i do jiného segmentu. Přesně tak, jak se to stalo v případě terénního pick-upu v podobě Fordu F-150.

Základem je provedení s osmiválcovým pětilitrovým motorem. Ten používá systém přeplňování, pořádný mezichladič stlačeného vzduchu, vylepšené vstřikovače paliva, nerezový výfuk a další drobnosti typu nového softwaru řídicí jednotky. Výsledek? Maximální výkon plných 660 koní dostupných při 5700 ot./min.

Jenže to není všechno, Hennessey Performance nabízí ještě další možnosti. Na své F-150 si můžete dopřát třeba dvacetipalcová černá kola, terénní pneumatiky, černé lemy blatníků, poctivý kovový přední i zadní nárazník, odpružení od společnosti Fox a rampu diodových světel na střechu. Sečteno a podtrženo, Hennessey vám postaví speciál určený pro pekelně rychlé pouštní přesuny. Tak jak, nechcete si s ním střihnout dakarskou rallye?

A jen pro doplnění, kdyby vám náhodou nebylo jasné, s čím máte tu čest: Hennessey Performance je přesně tou společností, která předělala malý lehký Lotus v monstrum schopné pokořit zrychlení 0-300 km/h za necelých jedenáct sekund.