Čas na T? Nové Porsche Carrera T pro rok 2018

0

Jste připraveni na další variantu Porsche 911? Je tu nové Porsche Carrera T, představené jako čisté a co nejvíce mechanické auto. A co že znamená to T v názvu? Jde o odkaz na model Porsche 911 Touring z roku 1968. Jde o více hardcore verzi Porsche.

Oproti klasické Carreře zde nalezneme kratší převody a jiný mechanický diferenciál. Společně s 362bhp a 450 Nm zvládne zrychlení z 0 na 100 za hezké 4.5 vteřiny. Maximální rychlost bude okolo 300 km/h. Řadící páka sedmistupňové manuální převodovky je zkrácená, pro lepší cit při řazení. Ale v příplatkové výbavě nalezneme i dvojspojkovou převodovku PDK. Adaptabilní tlumiče jsou samozřejmostí, v základní výbavě nalezneme i chromované tlačítko sport na volantu. Stopky jsou ale již příplatkovou výbavou. Dvojitý sportovní výfuk nám Porsche také dá bez příplatku.

Porsche 911 T zhublo, díky využití lehkého skla na zadních a bočních oknech, v karoserii nalezneme méně odhlučňovacích výplní, chybí tu zadní sedadla, stejně jako multimediální systém. I když ten lze za příplatek vrátit zpátky. Při váze 1425 kilogramů činí celková úspora zhruba 20kg. Mezi další rozdíly patří o trochu jiný přední nárazník, 20ti palcová titanově šedá kola a 911 T loga. To vše již od ledna 2018 za zhruba 2,5 milionu Kč.