Chevrolet Silverado HD – Silák na první pohled

0

Byla vaším snem Avie? Zapomeňte na ni, tento pick-up uveze stejně. Populární pick-up Chevrolet Silverado neskrývá svou robustnost ani vrozenou sílu. V největším, nejsilnějším a nejluxusnějším provedení HD jej zdobí gigantická maska chladiče, která dokázala rozdělit Ameriku na dvě části. Půlce se líbí, půlce národa ne.

Full-size pick-up není žádný drobeček. Nabídne tři různé kabiny s délkou až 6,7 metru s téměř 4,5metrovým rozvorem náprav.  K tomu je nutné připočítat dvoumetrovou výšku i šířku. Na korbu podle verze naložíte 1,8 až 3,3 tuny, přičemž základní verze utáhne 8,3 tuny, kdežto nejrobustnější provedení 3500 HD utáhne návěsy o hmotnosti až 16 tun.

Pod kapotou mostra pracuje zážehový vidlicový osmiválec o objemu 6,6 litru s točivým momentem 629 Nm spolupracující s šestistupňovým automatem. Zájemcům o diesel je určen přeplňovaný vidlicový osmiválec Duramax se shodným zdvihovým objemem poskytující 332 kW a 1234 Nm točivého momentu, který spolupracuje s desetstipňovým automatem Allison.