Koncept Numéro 9 dále rozvíjí tvary, které už nastínil starší koncept Metropolis. Nepůjde však o klasický sedan, nýbrž o variaci na sportovně střiženou karoserii shooting brake, v podání DS9 ovšem pětidveřovou. Kliky zadního páru dveří jsou však maskované. Šestiúhelníková maska je zcela nová, ovšem logo zalité v plexiskle je sympatickým odkazem na klasické modely značky, například SM. Dynamiku vozu dodává rozměrné křídlo nad pátými dveřmi, interiér prosvětluje hned trojice střešních oken. Vnější rozměry odpovídají zacílení na vrcholný segment luxusních limuzín: délka 4,93 m, šířka 1,94 m, přičemž výška činí jen 1,27 m. Auto stojí na platformě s téměř třímetrovým rozvorem, disponuje hydraulickým odpružením a chlubí se jedenadvacetipalcovými litými koly s velmi atraktivním turbínovým designem.
Citroën Numéro 9, potažmo i jeho sériová podoba DS9 vsadí na nekonvenční hybridní pohon všech kol, tedy přední nápravu poháněnou spalovacím motorem a zadní elektromotorem. V tomto případě zaujala pozici pod kapotou zážehová 1.6 THP naladěná na 165 kW/275 Nm, zatímco elektromotor čerpající energii z lithium-iontových baterií posílá na zadní nápravu 52 kW/200 Nm. Auto je možné provozovat jako čtyřkolku či výhradně na elektřinu, v tomto režimu ujede až 50 km. Akcelerace na stovku je záležitostí pouze 5,4 vteřiny. Kombinovaná spotřeba má přitom činit extrémně nízkých 1,7 l/100 km, Citroën plánuje do DS9 nasadit i vznětový motor.
Sériové podoby DS9 bychom se měli dočkat v příštím roce, pro významný čínský trh si však Citroën připraví půdu už letos, a to zahájením prodeje celé modelové řady DS, tedy DS3, DS4 i DS5. Design nové DS9 dá zároveň vzniknout dalším dvěma modelům DS – sedanu vyšší střední třídy a velkému SUV.