Do finále české ankety Auto roku 2016 se dostalo Subaru Levorg i Volvo XC90

0

Česká ankety Auto roku 2016 má za sebou první kolo hlasování, ve kterém odborná porota vybírala z třiceti nominovaných automobilů pět finalistů. Uzávěrka hlasování byla 30. listopadu, dnes už je všechno spočítáno, a tak známe i konkrétní automobily, které porotu zaujaly nejvíce.

Podle veškerých očekávání postoupila do finále Škoda Superb, kdyby se tak nestalo, bylo by to zřejmě hodně velké překvapení, protože u nového Superbu se v podstatě už dlouho očekává i celkové vítězství. Uvidíme, zda se mu to povede, zbývající čtyři soupeři jsou totiž velmi zajímaví.

Postoupilo totiž také Subaru Levorg coby velmi sympatické kombi s perfektním podvozkem a do finále míří i nová generace Volva XC90, která hraje především na design, luxus a obrovské množství bezpečnostních asistentů. Čtvrtým do party je pak nový Opel Astra a pětici uzavírá Ford Mustang nové generace.

Na novináře, kteří byli nominováni do poroty, teď čeká v půlce ledna druhé kolo testovacích jízd se všemi finalisty, následně pak musí mezi těchto pět automobilů rozdělit 25 bodů. Uzávěrka hlasování je 31. ledna a 16. února bude slavnostně vyhlášeno Auto roku 2016.