Driftovat třístovkou? Žádný problém pro Kawabatu a Nissan GT-R Nismo

0

Někdo to holt umí. Driftovat rychlostí přes 300 km/h vyžaduje pořádně potlačený pud sebezáchovy a dostatečné řidičské zkušenosti. Nový světový rekord vytvořil japonský šampion v driftování Masato Kawabata za volantem speciálně vyladěného Nissanu GT-R NISMO.

nissan_gt-r_nismoDo GUINESSOVY KNIHY REKORDŮ se zapsal nejrychlejším driftem, kterého dosáhl, když začal driftovat v rychlosti 304,96 km/h. Nissan GT-R NISMOdisponoval výkonem 1380 koní a měl poháněna pouze zadní kola. GT-R prošlo rozsáhlými testy na japonském okruhu Fuji Speedway, kde jej řídil sám Kawabata. Vůz byl upraven tak, aby se maximalizovala agilita a zachovala stabilita a jízdní vlastnosti, které závodníkovi dodávají sebevědomí, což je při takto náročném výkonu klíčové.

Technici ze společnosti GReddy Trust pracovali na speciálně vyladěném vozu Nissan GT-R NISMO MY16 přímo na místě tři dny před samotnou akcí a podle přísných pravidel stanovených v Guinessově knize rekordů měli na překonání rekordu jen tři pokusy. Podporu poskytli i technici a logistický personál střediska Prodrift Academy, sedadlo zajistila společnost Recaro, dodávky speciálních kol z lehkých slitin hliníku společnost RAYS a driftové pneumatiky navrhla speciálně pro tento kaskadérský kousek společnost Toyo Tires.