Range Rover Evoque: Upravený vzhled, nové motory a více výbavy

0

Evoque se v naší redakci objevil už mnohokrát. Ano, líbí se nám. Vzhledem k prodejům, jaké tento model generuje, zajisté nejsme sami, kdo považuje tohle auto za povedené. Jenže i Evoque stárne, takže přišel čas na důkladnější facelift. Ten se samozřejmě představí příští týden na autosalonu v Ženevě.

To nejdůležitější, co facelift přinesl, jsou nové motory. Staré naftové čtyřválce mají původ ještě od Fordu, ty nové nastupující pochází z řady Ingenium a Jaguar Land Rover si je vyvinul sám. Zákazníci se mají těšit na tišší chod a nižší spotřebu. Výkon se naopak téměř nezměnil. Slabší verze nabídne 150 koní, ta silnější pak 180 koní.

Evoque se kromě toho vydal po stopách Discovery Sport, které nabízí řadu různých bezpečnostních systémů. V rámci faceliftu zamířila do Evoque stereokamera a na ní navazující novinky v čele s automatickým přednárazovým systémem, který dokáže do 50 km/h vůz zcela zastavit a zabránit nehodě.

Tím ovšem novinky stále nekončí. Modernizace přinesla nové nárazníky, jinou masku chladiče, šest nových tvarů litých kola a nová světla, která navíc mohou být kompletně celá složená z diod. Evoque je první Land Rover, který tuto novinku dostal. V interiéru pak očekávejte lepší materiály a hlavně nový multimediální systém InControl.