Sháníte praktický driftovací stroj? Co takhle Kia Stinger GTS

0

Pospěšte si. Nebudou! Řeč je o limitované sériie modleu Kia Stinger GTS, kterých korejská automobilka vyrobí pouhých osm stovek. Limitovaná novinka disponuje vylepšeným pohonem všech kol u kterého samořezjmě nechybí driftovací režim. Kia tento dynamický systém 4×4 označuje jako AWD2 (D-AWD).

  • Systém D-AWD navíc používá mechanický samosvorný diferenciál zadní nápravy, navržený tak, aby zlepšil trakci a rovnoměrněji rozděloval výkon mezi zadní kola po zaznamenání prokluzu.
  • Volič jízdních režimů (Drive Mode Select) znásobuje dynamiku s upřednostňováním kol zadní nápravy:
  • V režimu Comfort se 60 procent výkonu posílá na zadní kola k posílení pocitu stability
  • V režimu Sport se 80 procent výkonu posílá na zadní kola v zájmu agilnější jízdy
  • V režimu Drift míří 100 procent výkonu na zadní kola a udržuje se zvolený převodový stupeň bez přeřazování nahoru

Ještě se sluší připomenout, že pod kapotou bude dvojitě přepňovaný šestiválec o objemu 3,3 litru produkující 365 koní a 510 Nm točivého momentu. Samozřejmostí je osmistupňový automat a celá řada úprav (nová řídící logika, protiprokluzové řízení a rozpoznávání „kontra“ volantem, jiný charakter řazení, benevolentnější systém kontroly stability atd.)

Úpravu GTS vylepšuje zářivě oranžový odstín laku “Federation” a originální díly z karbonových vláken. Uvnitř se pak můžete těšit na čalounění Alcantarou a materiál Chamude připomínající velur.

Po plánovaném zahájení výroby letos na jaře by se provedení GTS mělo prodávat za doporučenou maloobchodní cenu cca od 44 tis. USD v případě verze s pohonem zadních kol, resp. cca 46 500 USD s pohonem D-AWD.