Škoda Octavia Tour se vrací, ušetřit můžete víc než sto tisíc korun

0

Na český trh se vrací Octavia Tour. Jásáte radostí? Tak zadržte. U Škody bylo zvykem, že pod označením Tour se dříve doprodávala stará generace za velmi výhodnou cenu. Nyní se jedná pouze o zvýhodněnou nabídku současné generace. Označení Tour je výbava ušitá na míru domácímu trhu. Kromě toho mladoboleslavská automobilka zavádí do prodeje označení Touring Sport, které využívala Octavia v šedesátých letech.

ŠKODA OCTAVIA COMBI TOUR vychází z výbavového stupně Ambition, k němuž přidává dvouzónovou automatickou klimatizaci Climatronic, multifunkční volant pro rádio a telefon, vnitřní zpětné zrcátko s automatickým stmíváním, zatmavená zadní okna Sunset, funkci SmartLink+ a paket Mobilita Plus (prodloužená záruka na 5 let/150 tisíc Km). Zákazník může zvolit buď zážehový motor 1.0 TSI/85 kW, nebo turbodiesel 1.6 TDI/85 kW (v obou případech s manuální převodovkou). Doporučená prodejní cena činí v prvním případě 439 900 Kč, ve druhém případě 499 900 Kč. To představuje slevu až 118 400 Kč oproti identicky vybavené specifikaci Ambition ze standardního ceníku.

ŠKODA OCTAVIA COMBI TOURING SPORT vychází ze stupně Ambition a nad rámec výbavy TOUR přidává 17palcová černá kola Trius, sportovní nárazníky vpředu i vzadu, černé doplňky exteriéru, LED hlavní světlomety a TOP LED zadní světla, sportovní přední sedadla, černý strop, vkládané tkané koberce, sportovní multifunkční volant s řazením DSG a infotainment Bolero. K pohonu slouží výhradně nejvýkonnější dvoulitrové agregáty – 2.0 TSI/140 kW nebo 2.0 TDI/135 kW (vždy s převodovkou DSG a pohonem 4×4). Doporučené prodejní ceny byly stanoveny na 699 900 Kč, resp. 745 900 Kč včetně DPH.