Škoda Superb po faceliftu: Vlajková loď v novém kabátě

0

Škoda zapracovala na úspornosti motorů Superbu. Jejich spotřeba se u faceliftované verze snížila až o 19 procent. K tomu přispívá systém start-stop s rekuperací brzdné energie, která bude k dispozici jak pro všechny naftové motorizace, tak i pro základní benzinovou jednotku 1.4 TSI/92 kW. Nejúspornější provedení Superb GreenLine pak spotřebuje pouze 4,2 litru nafty na 100 km, což odpovídá emisím 109 gramů CO2/km.

Změny se dotkly také nabídky modelů s pohonem všech kol. Vůz se vznětovým motorem 2.0 TDI/103 kW bude ve verzi 4×4 spřažen s ručně řazenou převodovkou, výkonnější verze 2.0 TDI/125 kW 4×4 pak bude spolupracovat s šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG.

Nový Superb ale poznáte i díky změně designu. Ten navazuje na novou generaci Škody Octavia. Je tu jiná maska chladiče i záď s LED v typickém tvaru písmene C. Nové je samozřejmě také logo a písmo, kterým se označuje model. Změny jsou patrnější na karosérii sedan, která má víko kufru proříznuté ostrou hranou.

Tvary palubní desky zůstaly stejné. K dostání bude celkem devět verzí tří a čtyřramenných vlantů. V nabídce jsou také nové potahové látky a dekory. Superb stále kraluje své třídě v prostornosti. Ještě víc však zaměří na cestující na zadních místech. Nabídne jim tlačítko s možností pohybovat sedadlem spolujezdce. Deštník ve dveřích zůstává.

Stejný je ale i objem zavazadlových prostorů. Superb nabízí 595 litrů a po sklopení sedadel až 1700 litrů místa. V případě karosářské varianty kombi to je 633 litrů v základu a 1865 litrů po sklopení. Tady se tedy nic nemění. Jen v případě sedanu dostal systém otevírání víka kufru TwinDoor lehkou změnu – nově jsou na jeho ovládání  k dispozici dvě tlačítka.

Parkovací asistent bude k dispozici ve své druhé generaci. Kromě toho disponuje nový Superb i střešním oknem s integrovanými solárními články, systémem pro bezklíčové odemykání, startování a zamykání KESSY, klimatizací a čtyřmi audiosystémy, resp. multimediálními navigacemi. Vrcholem nabídky je špičkový navigační systém Columbus s 6,5″ barevnou dotykovou obrazovkou a integrovaným pevným diskem s kapacitou 30 GB.

Škoda Superb po faceliftu se veřejnosti předvede v předvečer autosalonu v Šanghaj, tedy 19. dubna. Do prodeje by měla přijít na konci června letošního roku.