Škoda Yeti oslavila půl milionu vyrobených kusů. Nová generace se už chystá

0

Škoda se každou chvíli chlubí nějakým tím výrobním jubileem a včera přišlo další, které se tentokrát týká modelu Yeti. Výroba tohoto sympatického SUV totiž překročila hranici půl milionu kusů. Konkrétním exemplářem, který nese výrobní číslo 500 000, je samozřejmě ta nejhezčí verze, a sice Monte Carlo lakované červeným odstínem Corrida.

Krátký pohled do historie tohoto modelu říká, že se vůz poprvé objevil v roce 2009 a okamžitě si získal celou řadu příznivců. V roce 2013 přišel výrazný facelift, který kromě upravené techniky změnil především design. Yeti přišel o své typické malé světlomety vpředu a do nabídky se nastěhovala terénní varianta Outdoor. O úspěchu tohoto modelu svědčí také fakt, že se nevyrábí pouze v českých Kvasinách. Yeti vzniká také v Inidii, v Rusku nebo dokonce v Číně, kde si mohou tamní zákazníci pořídit kromě klasických verzí rovněž provedení s prodlouženým rozvorem náprav.

Yeti se ale pomalu chystá ke svému odchodu. Není se co divit, na trhu je poměrně dlouho a v aktuální nabídce Škody je to také nejstarší model. Už příští rok bychom se měli dočkat nástupce. Ten bude samozřejmě využívat techniku založenou na platformě MQB. Kromě Škody bude velmi podobný automobil prodávat také Seat.