Volvo XC Coupe: Předobraz budoucí XC90

0

Prohlédněte si pořádně přiložené fotografie. Je na nich zachycen koncept, který Volvo ukáže už příští týden v Detroitu. A možná se teď částečně díváme i do tváře budoucího oblíbeného SUV XC90, které by konečně na konci letošního roku mělo přijet v nové a velmi dlouho očekávané generaci.

Koncept je poměrně odvážný. A i když se z něj dají vyčíst linie budoucího XC90, představí se jako třídveřové kupé, tedy jakýs konkurent Range Roveru Evoque. V kabině konceptu pak najdeme logicky jen čtyřmístné uspořádání. To by se prakticky zaměřeným řidičům, kteří jsou zákazníky stávajícího XC90, asi nelíbilo.

U konceptu jde ale hlavně o vzhled a ten se podle nás povedl na výbornou. Není to jen tím že auto stojí na pěkných kolech velikosti 21 palců, ale i pěknými LED světly vpředu a decentními brzdovkami vzadu. Typujeme, že právě ty budeme pravidelně vídat na všem novém, co ze Švédska přijede. Jinak se tento model inspiroval outdoorovými výrobky švédské firmy POC, proto na něm najdeme oranžové prvky nebo gumové krytky.