Range Rover 001: Kupte si vůbec první vyrobený exemplář

0

Čtvrtého září odstartuje v Londýně Salon Privé. Jde o aukci, ve které se představí řada zajímavých vozů. Pro nás jasnou jedničkou je ale první sériově vyrobený Range Rover. Britská automobilka nejprve vyrobila v září 1969 sérii testovacích vozů, aby byla koncem listopadu definitivně spuštěna výroba. Automobil, který se představí v aukci, má výrobní číslo 001.

Jako první usedl za jeho volant Michael Forlong, tedy muž, který stál za výrobou dvou filmů propagujících tento model. Následně byl vůz prodán, auto dostalo jinou poznávací značku a především jiný lak karoserie. Majitele změnil několikrát. Postupem času se pak tento unikát ztratil. Začátkem devadesátých let ho ale objevil současný majitel.

Unikátnímu Range Roveru se dostalo profesionální péče v podobě šest let trvající renovace. Původní zůstalo naštěstí vše od karoserie, přes motor, převodovku nebo nápravy. V rámci renovace byla karoserie nalakována zpět na originální zelenou a v roce 1997 úřady znovu vydaly dokonce i původní registrační značku.

Jak asi tušíte, háček bude v pořizovací ceně. Silverstone Auctions odhaduje, že se bude pohybovat v rozmezí od 3,5 do bezmála pěti milionů korun. Hodnotu tohle auto ale ztrácet opravdu nebude. Zároveň je dost možné, že si vůz nakonec pořídí do svého muzea automobilka samotná.