Mercedes-Benz GLA dostal nového sourozence. Přivítejte Infiniti QX30

0

V Ženevě jsme si mohli prohlédnout koncept, na autosalonu v Los Angeles už je nový crossover z dílny automobilky Infiniti k vidění ve své sériové podobě. A přesně podle očekávání vypadá velmi podobně jako zmiňovaná studie.

Design ovšem lépe prozradí přiložené fotky, zajímavější je technika, i když o té se Infiniti tak docela v tiskových materiálech nerozepsalo. Přesto je zřejmé, že jako základ zde posloužil Mercedes-Benz GLA, jakkoliv by se to na první pohled mohlo zdát nepravděpodobné. Platforma zůstala shodná a shodné jsou i nabízené motory. Konkrétně se můžeme těšit na dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec a přeplňovaný diesel o objemu 2,1 litru, který už také známe z mnoha jiných modelů německé značky.

Přesně řečeno si případní zákazníci budou moci vybrat mezi výkonem 170 koní u dieselu a maximem 211 koní v případě benzinu. Kde si vybrat naopak nemůžeme, to bude převodovka. Infiniti QX30 dostane vždy sedmistupňový automat.

Infiniti navíc slibuje maximální péči o komfort posádky, především po stránce odhlučnění. Automobilka hrdě prohlašuje, že uvnitř půjde o jedno z vůbec nejtišších aut, která jsou na trhu k dispozici. No uvidíme, rádi to posoudíme, až se svezeme.