Mercedes třídy S Cabriolet dostal osm válců, pohon 4Matic a porci luxusu navíc

0

Mercedes letos slaví 130 let od svého založení a k této příležitosti připravil jeden zajímavý automobil. Protože první Mercedes byl vůz bez střechy, musel mít i ten současný stahovací střechu, protože jde o významné výročí, musí i oslavný model být hodně zajímavým. A tak sáhla automobilka po třídě S v nové verzi Cabriolet, kterou ještě dále upravila. Výsledkem je provedení Edition 130.

Tato varianta dostala matně černá kola, stříbrnou barvu karoserie a červenou stahovací střechu. Samozřejmě se jedná o vrcholnou verzi S 63 AMG, takže jsou zde ještě další prvky známé z běžných provedení tohoto luxusního kabrioletu. Třeba pořádné výfuky vzadu. Interiér oplývá luxusem. Hlavní roli zde hraje kůže Nappa, která může být červená nebo šedá.

Ano, jde o automobil, který má osmiválec, skoro 600 koní, pohon všech kol a raketové zrychlení, ale nakonec tím hlavním u Edition 130 je prostý počet vyrobených exemplářů. V této nové edici totiž bude vyrobeno pouze 130 kusů. Prodej odstartuje na jaře, přičemž základní cena na německém trhu činí v přepočtu téměř sedm milionů korun.